Як правильно зберігати косметику?

0
1063
Косметичка

У холодильнику, у ванній або на туалетному столику? З’ясовуємо, де і як зберігати косметику, щоб вона прослужила якомога довше

Зміст:

 • Загальні правила організації та зберігання косметики
 • Де зберігати косметику, якщо немає туалетного столика?
 • Чи можна зберігати косметику у ванній?
 • Чи можна зберігати косметику в холодильнику?
 • Як зберігати декоративну косметику різних видів?
 • Лайфхаки для зберігання косметики
 • Як продовжити термін придатності косметики?

Навіть якщо б’є юті-коштів не дуже багато, вони часто зберігаються в косметичці в повному безладді. В результаті багато часу йде на пошук потрібних тюбиків та пензликів, а самі кошти швидко приходять в непридатність. Щоб процес створення макіяжу ставши зручніше, всього потрібно знайте своє місце.

Загальні правила організації та зберігання косметики

Від того, наскільки дбайливо ви звертаєтеся з косметикою, повністю залежить її збереження. Якщо ви не звикли все акуратно складати, залишаєте баночки і футляри у випадкових місцях, які для зберігання б’є юті-коштів абсолютно не призначені, є ймовірність, що вони втратять свої властивості і псуються швидше, ніж обіцяє термін придатності.

Косметику потрібно тримати в темряві (як мінімум, на неї не повинні падати прямі сонячні промені і світ знаходяться поблизу ламп розжарювання) і сухості; важливо стежити, щоб вона не піддавалася перепадів температур. Можна скласти все в зручну косметичку.

Однак далеко не всім вдається дотримуватися в ній порядку. Особливо якщо коштів — ціла колекція. Тому має сенс задуматися про поличці, коробочці або спеціальному органайзері, в якому все буде розкладено за певним принципом — так легше шукати необхідну і стежити за терміном придатності.

Де зберігати косметику, якщо немає туалетного столика?

Мати окремий столик з великим дзеркалом, шухлядками для косметики і інші дрібниці — ті, про що мріють багато дівчат. Однак доповнити їм свій інтер’єр можуть дозволити собі не всі. А значить, для косметики доводитися шукати інші місця зберігання.

Скромний запас б’є юті-засобів може вміститися в косметичку, але це не універсальне рішення. Тим, у кого є лікувальні креми на різні випадки життя, велика різноманітність палеток, помад і олівців, цей варіант не підійде.

Зверніть увагу на професійні кейсі — всередині є безліч відсіків і кишеньок, в яких зручно розміщувати різні за форматом кошти. До того ж вони закриваються, що гарантує зберігання косметики в темному місці — за всіма правилами.

Можна і не ховати косметику всередині подібних боксів, а підібрати прозорі контейнери з поличками і відділеннями для упаковок різного розміру і форми.

Якщо у вас є вільна полиця або ящик, який можна повністю виділити під б’є юті-засоби, туди можна поставити невеликі коробочки, заповнивши кожну з них відсортованими за типом засобами.

Чи можна зберігати косметику у ванній?

Шафа у ванній здається зручним місцем для зберігання косметики. Однак залишати там можна тільки засоби для вмивання і зняття макіяжу — це міцелярна вода, гелі та пінки.

Мабуть, тільки вони здатні витримати постійну зміну температури і вологості; інші кошти можуть просто-напросто зіпсуватися.

Чи можна зберігати косметику в холодильнику?

У цьому, як правило, немає необхідності. Але можна залишати в холодильнику, наприклад, креми для області навколо очей, щоб вони тонізувати шкіру і краще знімали ранкову набряклість.

А вісь масляні кошти зберігати в холоді, навпаки, не варто — їх текстура може змінитися під впливом низьких температур, і не в кращу сторону.

Що стосується декоративної косметики, то їй у холодильника зовсім не місце. Вважається, що холод може продовжити термін придатності б’є юті-коштів, але це скоріше стосується засобів для догляду — у першу чергу, з органічним складом.

Як зберігати декоративну косметику різних видів?

 • Кошти з суху текстурою — пудра, рум’яна, хайлайтер, тіні для повік — невибагливі і «живуть» довше за все, тому що, на відміну від кремів і гелів, що не являють собою сприятливе середовище для розмноження бактерій. Головне — не допускати того, щоб вони опинялися в зоні підвищеної вологості. В іншому випадку вони можуть разслоїтися, з-за чого їх нанесення буде скрутним. Постраждати можуть і інші властивості цих коштів.
 • Кремові — праймери, тональні основи, коректори, консилери та інша косметика подібного роду — більш чутливі до перепадів температури і впливу світла. Їм точно потрібно забезпечити таке місце зберігання, щоб туди не потрапляли ні спрямовані промені світла, ні волога, ні гаряче повітря. Їх вплив буде більш згубним, ніж у випадку з сухими засобами, — кремові можуть зіпсуватися дуже швидко.
 • Що стосується рідких засобів (наприклад, лаків для нігтів), для них актуальні все ті ж правила. Правда, якщо говорити про лаках, то тут чималу роль грає і поводження з флаконом. Якщо ви нещільно закриваєте кришку і залишаєте на «шийці» сліди лаку, є ризик, що засіб швидко загусне і стане непридатним.

Важливо не тільки вибрати місце, де зберігати косметику. Слід також дещо знати про терміни її зберігання. Термін придатності часто не дорівнює допустимому терміну використання б’є юті-засобів. Щоб дізнатися, як довго вони можуть служити після розтину упаковки, шукайте на ній значок із зображенням баночки, у якій відкрита кришка. На баночці зазвичай і вказано термін — у форматі 12М, 18М і так далі.

Лайфхаки для зберігання косметики

1 Пензлика

Вважається, що вони в ідеалі не повинні стикатися один з одним. Купіть для їх зберігання пенал з гумками, призначеними для того, щоб утримувати олівці і ручки. Інший варіант — виділити під пензля банку і засипати її, наприклад, кавовими зернами, щоб фіксувати в них ручки кістей.

І не забувайте, що важливо не тільки правильно зберігати, але і регулярно мити. Як правильно очищати кісті, ви можете дізнатися з нашого відео.

2 Підкладка

Якщо з організацією та зберіганням косметики ви вже розібралися і розклали вміст своєї косметички по коробочках і баночках, поставте їх на спеціальну гумову підстилку. Завдяки цьому вам буде легше чистити скриньки з косметикою, якщо раптом щось розсиплеться або розіллється.

3 Підручні предмети

Не соромтеся використовувати для зберігання косметики навіть ті, що, здавалося б, для цього зовсім не призначене. У формочки для льоду, наприклад, цілком можна розкласти маленькі упаковки монотеней.

А на підставці для винних пляшок можна розмістити високі флакони із засобами для волосся.

Як продовжити термін придатності косметики?

 • Не викидайте паперові та пластикові прокладки, які закривають «шийку» банок з косметикою, — вони перешкоджають проникненню повітря і вологи. Завдяки їм косметика довше збережеться придатною до вживання.
 • Наносьте кремові кошти не пальцями, залишаючи всередині баночки бактерії і частки шкірного сала, а спеціальними лопатками.
 • Щільніше закручуйте кришки тюбиків, банок і флаконів.
 • Віддавайте перевагу прохолодним місць для зберігання косметики. А ті кошти, які, згідно з правилами, можуть зберігатися в холодильнику, залишайте там.

Більше порад щодо зберігання косметики шукайте тут. Чи Все ви знаєте про спосіб зберігання косметики? Де лежати б’є юті-засоби у вас вдома? Розкажіть в коментарях.