Ялівець – це рослина, яка славиться за рахунок своїх природних антибактеріальних, а також сечогінних, противірусних та антисептичних властивостей. Так вже склалося історично, що саме ця рослина служило у вигляді відмінного засобу для лікування інфекційних хвороб. Здебільшого використовується зовнішньо, як банна запарка, для примочок і віників.
Огляд властивостей ялівцю
Ялівець – вічнозелене дерево, що виростає в дикому вигляді в різних частинах Азії і Європи, а також на території Північної Америки. Хоча існує велика кількість типів ялівцю, найбільш широко поширений – ялівець звичайний – дерево висотою до трьох метрів у висоту з голчастими листками. Однак найбільш відомі і популярні його ягоди. І все таки в реальності не можна знижувати рівень важливості та корисності темно-синьо-чорних чешуйек, що надходять з шишок, а також користь хвої ялівцю.
Користь для здоров’я
ЕФІРНІ ОЛІЇ ЯЛІВЦЮ
Ефірні масла та Екстракти з хвої та ягід ялівцю містять так звану суміш terpinen-4-ол, що активно стимулює діяльність нирок, працює як відмінний сечогінний засіб, допомагаючи прибирати зайву рідину з організму. Amentoflavone – це інше з’єднання єднання, що володіє важливими противірусними показниками.
Ефірні олії ялівцю часто корисні при вдиханні, застосовуються в ароматерапії. Вдихання ялівцю використовують з метою лікування бронхіту, зниження больових відчуттів. Застосування ялівцю не обмежена лікарською, в його ефірних оліях міститься скипидар-запах, гіркій присмак, що застосовується у вигляді особливої приправи для напоїв і харчових продуктів, включаючи Бітер і Джин. Але і це ще не все ялівець часто додають у косметичні засоби: помада, тіні для очей, піна і масло для ванни, бальзам для волосся.
Застосування ялівцю всередину і зовні
У разі застосування препаратів з ялівцю зростає вироблення шлункової кислоти, що сприяє підвищенню апетиту. Рослина допомагає лікувати розлад шлунка, печія, метеоризм, здуття живота, шлунково-кишкових інфекцій, також хороший для профілактики діабету, за рахунок зниження рівня цукру в крові, позитивного впливу на тонус підшлункової залози.