Якщо ви довіряєте тільки собі і до нейл-майстрам звертаєтеся, вам потрібен хороший набір інструментів. Що в нього входить?
ЗМІСТ
- Які інструменти потрібні для манікюру в домашніх умовах;
- Техніка виконання манікюру: покрокова інструкція;
- Рекомендації професійних майстрів початківцям;
Домашній манікюр буде виходити не гірше салонного, якщо ви знаєте правила його виконання і часто практикуєте. Не обійтися і без професійних інструментів — при вмілому користуванні вони забезпечать оптимальний результат. Правда, з повним списком необхідного знайомі далеко не всі. Розповімо, що потрібно для домашнього манікюру і запропонуємо покрокову інструкцію з корисними порадами.
Приступаючи до пошуку інструментів, визначитеся, який саме манікюр ви будете робити, — варіантів багато. Це може бути класика (обрізний манікюр з видаленням кутикули), європейський манікюр ( «сухий» необрізний манікюр, який виконується без розмочування) або ж зовсім апаратний. Від цього залежить набір необхідних для роботи предметів.
ЯКІ ІНСТРУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ МАНИКЮРА В ДОМАШНІХ УМОВАХ: ПОВНИЙ СПИСОК
1
Щипчики і ножиці
Навіть якщо ви віддаєте перевагу необрізному манікюру, без цих інструментів не обійтися — вони знадобляться, щоб коригувати довжину нігтів і прибирати задирки. Ну а якщо ви обрізаєте шкіру біля основи нігтів, ножиці потрібні. Є також окремий інструмент, створений для того, щоб зрізати зайве, — це кніпсер (офіційна назва тих самих «кусачок»). Його перевага — безпека, яка забезпечується тим, що його леза злегка загнуті всередину.
2
Інструменти для відсунення кутикули
Йдеться про металевому пушер і апельсинових паличках. І те, і інше застосовують, як правило, після розм’якшення кутикули і нанесення гелю-ремувера. Вважається, що при використанні палички у вас менше ризику травмувати нігті, так що в домашньому манікюрі вона краще.
Додатково можна користуватися шабером (його друга назва — «ластівчин хвіст») — це манікюрний ніж, яким теж обробляють кутикулу. Як правило, він дуже гострий, тому більше підходить професіоналам. Є також триммер — інструмент з V-подібним лезом, яким можна легко зрізати смужку кутикули; правда, діяти потрібно без натиску, щоб не поранитися. Перед тим як почати обробляти кутикулу, радимо прочитати нашу інструкцію.
3
Ванночка
Це може бути окрема ємність спеціально для манікюру або ж просто досить глибока миска. Її заповнюють водою з мильним розчином, щоб розм’якшити кутикулу.
4
Пилочки
Відомо, що без них не обійтися, але не всі знають, які саме пилки потрібні для манікюру. Краще мати кілька — з різною абразивністю (вона визначає жорсткість робочої поверхні). Поради, як вибирати пилочки для нігтів, шукайте тут.
5
Баф
Це один з різновидів пилок — сама м’яка. Тому її використовують для полірування нігтів, надання їм гладкості та блиску.
6
Рідина для зняття лаку
Це універсальний засіб, за допомогою якого видаляють як звичайне, так і стійке покриття. Краще вибирати формули без ацетону, щоб не завдавати шкоди шкірі рук. До складу рідин для зняття лаку в наші дні включають доглядають компоненти.
Засоби продаються в різних форматах: в звичайному флаконі або у флаконі зі спеціальною губкою, просоченою рідиною. Вибирайте варіант, який здається вам більш зручним.
7
Ватні диски
Вони незамінні для зняття гель-лаку, а також корекції помарок при нанесенні кольору. Виправляти неточності допоможуть і ватяні палички.
8
Фольга
Потрібна в тому випадку, якщо ви вирішили вдома зняти стійке покриття. Фольгою обертають пальці з доданими до нігтів ватяними дисками, змоченими в рідині для зняття гель-лаку.
9
Знежирюючий покриття
Його наносять на підготовлені до манікюру нігті, щоб шар лаку краще «зчепився» з їх поверхнею і результат вийшов більш стійким.
10
Основа для лаку
База підвищує стійкість манікюру і захищає нігтьову пластину від проникнення фарбувальних пігментів в структуру нігтя. Якісні базові покриття вирівнюють нігтьову пластину, заповнюють дрібні тріщини і запобігають появі відколів.
11
Кольоровий лак
Які лаки потрібні для манікюру? Добре завжди мати під рукою кілька універсальних відтінків: білий, nude, червоний, чорний, — а додаткові вибирати згідно нагоди.
12
топове покриття
Цей лак закріплює результат. І забезпечує гарний глянцевий «фініш», який надає манікюру особливий лиск.
13
Засіб для експрес-сушіння лаку
Випускаються в різних форматах: це може бути лак, крапельна сушка або спрей. Принцип дії один і той же: засіб створює захисну плівку, яка не дає верствам лаку змішуватися і тим самим прискорює висихання. Більше порад, які допоможуть швидше висушити лак, ви знайдете тут.
14
Олія для кутикули
Це засіб стане в нагоді на завершальному етапі манікюру — маслом змащують шкіру навколо нігтів. Всмоктавшись, воно насичує шкіру корисними речовинами і забезпечує рукам акуратний вигляд.
15
Крем для рук
Так як красивий манікюр — це не тільки акуратні доглянуті нігті, але і хороший стан шкіри рук, не забувайте використовувати зволожуючий крем.
Повернутися до списку
ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ МАНИКЮРА: покрокова інструкція
Переконайтеся в тому, що у вас є все, що потрібно для манікюру в домашніх умовах. Найпростіший варіант, який підійде навіть тим, хто не має великого досвіду в самостійному догляді за нігтями, — «сухий» необрізний манікюр.
1
За допомогою ножиць або кусачок, а також пилочки скоректуйте довжину і форму нігтів. До речі, щоб нігті не слоілісь після манікюру, краще підпилювати їх в одному напрямку.
2
Відполіруйте поверхню нігтів за допомогою бафа.
3
Відсуньте кутикулу, нанесіть на неї ремувер і через пару хвилин за допомогою пушера зніміть залишки розчинених ороговілих частинок шкіри. Завершіть роботу з кутикулою, «відкусивши» задирки за допомогою щипчиків.
4
Нанесіть на нігті знежирюючий покриття або ж протріть їх рідиною для зняття лаку.
5
Нанесіть базу в один шар, потім — два шари кольорового лаку, а під кінець — покриття-топ. Якщо необхідно, скористайтеся сушінням. Кожен шар лаку варто ретельно просушувати, інакше ризик розмити свіжий манікюр буде дуже високий.
При бажанні можна скористатися сушінням — для економії часу.
6
Коли лаки остаточно висохнуть, нанесіть спочатку масло для кутикули, а потім — крем для рук.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ МАЙСТРІВ ПОЧАТКІВЦЯМ
У списку необхідного для манікюру може виявитися чимало незнайомих назв. Має сенс вивчити призначення цих предметів — можливо, фото- і відеоуроки припадуть до речі. А ще — дізнатися, які поради дають фахівці.
На перших порах не беріться за гострі інструменти на зразок триммера, шабера, кусачок, навіть металевий пушер краще відкласти. Це професійні інструменти, які вимагають певних навичок використання. Трохи більше сильний натиск — і вийде пошкодження, після якого нігтям може знадобитися тривале відновлення.
Плануйте час. На перші «сеанси» манікюру вам знадобиться близько двох годин. Поспішати не слід. В іншому випадку є ризик отримати неякісний результат або допустити помилки, які позначаться на здоров’ї нігтів.
В іншому ж початківцям допоможе тільки практика — потрібно робити манікюр регулярно (і, можливо, не тільки собі), щоб «набити руку» і відчути впевненість, орудуючи манікюрними інструментами.