Цікаві факти про манікюр

0
4518

У багатьох народів в давнину красиві довгі нігті вважалися оберегом від темних сил. Сьогодні догляд за нігтями став звичною частиною б’юті-рутини. Який же шлях пройшов манікюр за кілька тисячоліть?

ЗМІСТ

1. Історія манікюру

2. Топ-10 цікавих фактів про нігті і манікюр

3. Чого ви не знали про лак для манікюру?

4. Неймовірні факти про гель-лаку

 

Манікюр настільки міцно увійшов в наше життя, що без нього важко уявити собі образ сучасної дівчини. А адже ще зовсім недавно це була радше привілей, доступна обраним.

У цьому матеріалі ми зібрали цікаві факти про манікюр, які будуть цікаві всім, хто хоче знати, з чого починався сьогоднішній культ красивих нігтів.

ІСТОРІЯ МАНІКЮРА

За нігтями доглядали ще тисячі років тому. Відомо, що найдавніший манікюрний набір був виявлений археологами на території Стародавнього Вавилона (сучасна територія Іраку).

У Стародавньому Єгипті довжина і колір нігтів вказували на станову приналежність людини — так, у представників знаті манікюр був яскравим.

Цариця Клеопатра для прикраси своїх нігтів і рук використовувала хну, а в догляді застосовувала масла.

У Стародавній Греції і Римі була особлива категорія рабів — космети. Вони допомагали особам благородного походження в догляді за собою. У тому числі полірували нігті, використовуючи спеціальний склад з тваринним жиром.

Прообраз сучасних лаків для нігтів з’явився в старокитайської цивілізації. Це була фарба, виготовлена ​​з подрібнених мінералів, воску, яєчних жовтків і гуміарабіку. Також є інформація, що для прикраси нігтів використовували золотий пил. У Стародавньому Китаї нігті намагалися відрощувати. І не в сучасному розумінні, а до 25 см! Це вважалося вірним способом уберегти себе від злих сил. Ті ж, кому не вдавалося досягти «еталонної» довжини (оскільки нігті просто ламалися), надягали на пальці загострені металеві наконечники.

В середні віки манікюр, навпаки, пов’язували з нечистою силою. Дійшло до того, що інквізиція оголосила манікюр гріховним. Але через деякий час все змінилося — і доглянуті нігті знов стали одним з невід’ємних атрибутів зовнішнього вигляду знатних осіб.

Цікаво, наприклад, що в епоху Ренесансу при дворі було прийнято відрощувати ніготь на одному з мізинців — щоб ввічливо постукувати їм по дверях, перш ніж увійти. Поширена була полірування нігтів спеціальним брусочком, обтягнутим замшею, — його можна вважати прообразом сучасного Бафа.

А в 1830 році з’явився перший повноцінний манікюрний набір — його створив доктор французького короля Луї-Філіпа. Після того, як у монарха запалився палець через недбало відірваного задирки, йому було покладено справно доглядати за нігтями і шкірою навколо.

ТОП-10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО нігтів і манікюр

  1. Догляд за нігтями невипадково потрібно нам так часто: вони ростуть зі швидкістю приблизно 0,1 мм на добу.
  2. Швидкість росту нігтів не завжди однакова. Влітку, в сезон відкритому взутті вони ростуть швидше, а взимку — повільніше.
  3. 30% — майже третину довжини нігтя доводиться на його кореневу частину. Вона, до речі, прихована під шкірою.
  4. «Здорова» товщина нігтьової пластини становить близько 0,3 мм. Це близько 100-150 шарів кератину (з нього складаються не тільки волосся, але і нігті).
  5. Шкідлива звичка гризти нігті одного разу принесла користь. Щоб позбавити від неї своїх пацієнтів, стоматолог на ім’я Максвелл Лаппо в 1934 році придумав спеціальні пластинки, які незабаром стали популярні як накладні нігті.
  6. Є ще одне нейл-винахід, що з’явилося завдяки стоматолога: в 1955 році зубний лікар на ім’я Фредерік Слек вирішив «відремонтувати» зламався ніготь акрилом (він в ходу у дантистів). Незабаром цей матеріал стали використовувати для створення акрилового манікюру.
  7. Французький манікюр з’явився в США. А відоме кожному назву отримав тому, що спочатку був дуже популярний у французьких актрис. Френч придумав Джеф Пінк, якому в Голлівуді доручили запропонувати універсальний варіант оформлення нігтів, відповідний до будь-яких нарядам. До речі, зробити френч можна і самостійно.
  8. Білим лаком спочатку фарбували відросло нігті з внутрішньої (!) Сторони, отримуючи тим самим акцент на кінчики.
  9. Американський манікюр відрізняється від французького лише тим, що на кінчику замість білого кольору використовують бежевий. Можна сказати, що це більш м’яка версія класичного френча. Друга назва такого манікюру — манікюр «Беверлі-Хіллз».
  10. У 1920-30 роки широке поширення отримав місячний манікюр. Жінки побоювалися зафарбовувати нігті лаком повністю, вважаючи, що повноцінне покриття не дозволить їм «дихати».

ЧОГО ВИ НЕ ЗНАЛИ ПРО ЛАК ДЛЯ МАНИКЮРА?

Винаходом, яке підштовхнуло тільки зароджувалася на початку XX століття б’юті-індустрію до створення лаків для нігтів, стала фарба для автомобілів.

Перший кольоровий лак, найбільш близький за формою випуску та складу до сучасних, був червоним. Він з’явився на початку 1930-х. У лаку була водостійка формула, яка дозволяла засобу триматися на нігтях близько трьох днів. До слова, до цього стійкість кольорового манікюру була і того менше: покриття вистачало тільки на один день, і змивалося воно водою.

Що стосується безпеки лаків, то і сьогодні далеко не всі вони досконалі. Щоб упевнитися на 100%, що ваш лак нігтям не зашкодить, шукайте флакони з позначкою 5-free: вона вказує на те, що в складі відсутні толуол, фталати, камфора, формальдегід і формальдегідні смола.

НЕЙМОВІРНІ ФАКТИ Про ГЕЛЬ-лак

Формула стійких покриттів така, що вони не висихають, а тверднуть під впливом УФ-променів в спеціальній лампі. Цей процес в професійних колах відомий як полімеризація.

Багато майстрів говорять про необхідність робити перерву після тривалого користування гель-лаків, щоб нігті «подихали». Насправді нігті — це шари ороговілих клітин, в яких не відбуваються обмінні процеси. І «відпочинок» від гель-лаку їм не допоможе. Щоб вони росли більш здоровими, досить використовувати масло, яке живить матрикс нігтів — він прихований під кутикулою біля основи нігтьової пластини.

Якщо при створенні манікюру з гель-лаком дотримуватися всі технічні тонкощі, покриття не тільки не зашкодить нігтям, але і зробить їх сильнішими, так як послужить