Нафтізінова залежність у дітей і дорослих

0
653

Нафтізіновая залежність — нерідке явище в сучасному світі. Багато людей, які зіткнулися з цією проблемою, вважають за краще звинувачувати фармацевтів і виробників, але насправді причин, які формують нафтізіновую залежність, досить багато.

Як розвивається залежність від судинозвужувальних крапель?

Нежить — процес запалення слизової носа. На першому етапі риніт не рахується небезпечним захворюванням, і багато людей самі призначають собі лікування, вибираючи перевірене і недороге вітчизняне засіб — Нафтизин.

Нічого поганого в цьому препараті немає: якщо нежить пройде через кілька днів, то використання нафтизин буде повністю безпечним і не призведе до негативних наслідків. Але зовсім інша справа, якщо ці краплі купують пацієнти з хронічним нежитем — так, ці краплі можуть здаватися справжнім порятунком, так як дозволяють дихати вільно, швидко позбавивши від відчуття закладеності носа.

ПРОБЛЕМА В ТОМУ, ЩО ЗАНАДТО ЧАСТЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЦЬОГО ЗАСОБИ ВИКЛИКАЄ НАФТІЗІНОВУЮ ЗАВИСИМОСТЬ.

  • Чим небезпечна така залежність?
  • Може розвинутися хронічний риніт. Пам’ятайте, Нафтизин не лікує риніт, він тільки полегшує дихання і знімає симптоми. Це означає, що поки ви глушите симптоми, захворювання погіршується.
  • Знижується локальний імунітет. Регулярне застосування нафтизин призводить до пересушування слизової носа, відповідно, працездатність дихальних шляхів погіршується. Підвищується ризик захворювань трахеї, легенів, бронхів.
  • Підвищується артеріальний тиск. Це призводить до підвищеного ризику розвитку патології в судинної і серцевої системах, інсульту. Працездатність судин порушується — це веде до перепадів настрою, до частих нападів головного болю, до порушення уваги і координації.

Як позбутися від нафтізіновой залежності?

Як боротися з нафтізіновой залежністю? Є три шляхи: народні способи, медикаментозне лікування і хірургічне лікування.

1. Медикаментозний спосіб

Медикаментозний спосіб має на увазі пошук заміни нафтизин аналогом — лікар підбере препарат з ефірними маслами, виключно на рослинних компонентах. Схема застосування аналога розробляється лікарем, зміна препарату повинна відбуватися поступово.

2. Народні методи лікування

Народні методи лікування також вибудовуються на пошуку аналога нафтизин. Замість цього препарату можна використовувати воду і фізрозчин, соляний розчин, сік чистотілу, цибульний сік — але потрібно пам’ятати, що, вибираючи цей варіант, ви берете відповідальність за наслідки тільки на себе. Неправильне лікування може призвести до дуже сумних результатів.

3. Хірургічний метод

Хірургічний метод — найбільш ефективний, дозволяє пацієнтові позбутися залежності відразу і назавжди. МК-редукція проводиться під місцевою анестезією, займає 20 хвилин часу і має на увазі швидкий і легкий реабілітаційний період.

ТАКІ ОПЕРАЦІЇ ПРОВОДЯТЬ У КЛІНІЦІ ДОКТОРА Коренченко — ВАС ЧЕКАЮТЬ ДОСВІДЧЕНІ ЛОР-ЛІКАРІ, В РОЗПОРЯДЖЕННІ ЯКИХ СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ.

лікарі клініки

Солонина Олена Станіславівна

Лікар-оториноларинголог вищої кваліфікаційної категорії, хірург-отоларинголог, кандидат медичних наук, провідний спеціаліст.

Потапова Інна Сергіївна

Лікар-оториноларинголог, хірург-отоларинголог, фониатр, кандидат біологічних наук, лікар вищої кваліфікаційної категорії.