Трав’яний чай — це найпростіший і популярний спосіб прийому лікарських рослин. Кожне з них має особливі цілющі властивості, наприклад, здатністю знизити рівень цукру в крові.
Найбільш поширеним способом приготування трав’яного чаю є заварювання готових чайних пакетиків, які можна придбати в будь-якому супермаркеті.
Однак для рецептів, які ми дамо нижче, вам знадобиться трави в натуральному вигляді, висушені або свіжі. Ви можете купити їх на ринку або в магазині здорового харчування, а також зібрати самостійно.
Як заварити трав’яний чай?
складові:
- 1 чашка очищеної гарячої води (250 мл)
- 1 столова ложка сухого листя, квітів або коренів рослини за вашим вибором (10 г) або 2 столові ложки (20 г), якщо трава свіжа.
Що вам буде потрібно
- Заварювальний чайник;
- Чашка;
Що потрібно робити?
Помістіть траву в чайник і залийте її окропом. Дайте постояти 7 хвилин. Як тільки чай придбає темний колір, процідіть його і налийте в чашку.
У деяких випадках можна додати мед, щоб підсолодити напій. Однак, оскільки нашою метою є зниження рівня цукру в крові, на цей раз ми його опустимо.
Ця ж схемою працює для всіх трав’яних чаїв.
Навіщо потрібно знижувати рівень цукру в крові?
Занадто багато глюкози або цукру в крові завдає шкоди нашому здоров’ю. Хоча ми потребуємо цукрі, організм витягує з нього енергію, проте перевищення норми може призвести до преддіабетом і, якщо не контролювати рівень цукру, у вас може розвинутися діабет. Слід зазначити, що у людини з переддіабетним станом можуть бути відсутні будь-які симптоми.
З іншого боку, тим у кого вже є діабет, слід бути особливо обережним зі своєю дієтою і постійно контролювати рівень глюкози в крові. Крім того, перш ніж почати прийом трав’яних чаїв, згаданих у цій статті, рекомендується звернутися до фахівця щоб отримати повну консультацію.
1. Гуньба
Пажитник — однорічна трав’яниста рослина, що виростає в Європі і Південній Азії. Він використовується в східній кухні в якості приправи. Його широко використовують в медицині, адже ця трава допомагає в лікуванні:
- гастриту;
- підвищеного холестерину;
- орофарингеальним запалень;
- корисна для печінки;
Через вміст в ньому кумарину, нікотинової кислоти і трігонелліна, пажитник використовують як замінник пероральних гіпоглікемічних засобів у випадках неінсулінзавісімого діабету.
У кількох дослідженнях було доказано, що пажитник, крім зменшення кількості спожитих вуглеводів, покращує периферичний вплив інсуліну.
спосіб вживання
Пийте 1 чашку чаю з пажитника в день, протягом 1 місяця.
Зробіть перерву на тиждень і повторіть лікування.
2. Женьшень
Женьшень — це загальна назва, яким позначають різні види сімейства Panax. Хоча він росте переважно в гірських районах, від Непалу до Маньчжурії і від Східного Сибіру до Кореї, через високий попит його також вирощують в інших країнах. Його дія, знижує гипогликемический рівень глюкози, обумовлено вмістом панаксанов, які допомагають цій функції.
спосіб вживання
Пийте чашку завареного кореня женьшеню щодня, протягом 3 місяців.
Після цього зробіть перерву на 1 місяць.
Потім, після консультації з фахівцем для контролю вашого стану, ви можете продовжити прийом. Однак курс не повинен перевищувати 9 тижнів.
3.Ромашка
Ромашка — однорічна трав’яниста рослина, широко відоме своїми спазмолітичні і травними властивостями. Крім того, вона також володіє якостями, які роблять її цінним для лікування інших захворювань, таких як:
- безсоння
- ревматичні болі
- геморой
На додаток до регулювання рівня цукру в крові, ромашка збільшує запас глікогену в печінці і захищає підшлункову залозу від окисного стресу, викликаного надлишком глюкози.
спосіб вживання
Пийте 3 чашки ромашкового чаю в день, після їди.
4. Зелений чай
Зелений чай роблять з чайного куща (Camellia Sinensis) і його батьківщиною є Китай, хоча цей вид чаю популярний у всіх країнах. Він має антиоксидантні властивості завдяки вмісту катехінов і бета-каротину, а також вітамінів С і Е.
Його ефективність в зниженні рівня глюкози полягає в тому, що полісахариди, присутні в його листі, діють так само, як і інсулін.
спосіб вживання
Пийте від 3 до 5 чашок заварених листя зеленого чаю щодня, протягом 2 місяців.
Не пийте його натщесерце.