До дерматолога, а не косметолога…

0
2347
До дерматолога, а не косметолога...

Дерматолог є лікарем, який спеціалізується на лікуванні захворювань шкіри, волосся, нігтів та слизових оболонок. Дерматолог може також вирішувати косметичні проблеми, допомагаючи пацієнтам пожвавити зовнішній вигляд шкіри, волосся і нігтів. Косметолог, з іншого боку, не може лікувати те, що лікує дерматолог або дерматовенеролог.

Що таке дерматологія?

Дерматологія — це область медицини, пов’язана зі здоров’ям шкіри і хворобами волосся, нігтів та слизових оболонок. Шкіра є найбільшим органом в організмі. Це перша лінія захисту від бактерій і травм, і часто вона відображає загальний стан здоров’я.

Дослідження, проведене в 2013 році, показало, що 42,7% пацієнтів відвідують дерматолога в якийсь момент життя через шкірне захворювання.

Важливо знати, що ви відвідуєте ліцензованого або сертифікованого дерматолога. Деякі практикуючі в санаторіях і клініках краси називають себе дерматологами, але у них немає правильної бази знань та сертифікації, щоб вирішувати будь-які проблеми, пов’язані зі шкірою.

Захворювання, з якими потрібно йти до дерматолога, а не косметолога

Дерматологи можуть лікувати понад 3000 різних захворювань. Практика дерматології вимагає великої глибини клінічних знань. Дерматологи також повинні знати численні внутрішні стани організму, які можуть викликати симптоми, що виявляються на шкірі.

Кілька прикладів поширених станів, через які потрібно йти на лікування до дерматолога.

 • Вітіліго: шкіра втрачає меланін, що призводить до плям; пігментація шкіри порушена.
 • Акне: одне з найпоширеніших захворювань; хвороба, що впливає на сальні залози шкіри. У проблеми є ряд причин, які призводять до безлічі різних видів прищів. Вугри можуть призвести до депресії, низької самооцінки і рубцювання.
 • Дерматит і екзема: дерматит — це запалення шкіри. Воно зазвичай призводить до набряку з свербіж висипом. Дерматит приймає різні форми, включаючи контактний дерматит, себорейний дерматит та атопічний дерматит. Кожен впливає на шкіру по-різному.
 • Грибкові інфекції: грибок може заразити шкіру, нігті і волосся. Грибкові інфекції поширені, але їх симптоми зазвичай м’які. Вони можуть викликати й більш серйозні симптоми для людей зі зниженим імунітетом.
 • Захворювання волосся: мільйони людей мають спадкову особливість до втрати волосся. Втрата волосся може бути наслідком основного стану, такого як алопатія або ізольованою проблемою. Волосся також можуть уражатися вошами.
 • Проблеми з нігтями: дерматологи також лікують умови, що впливають на нігті. Найчастіше вони виникають через грибкові інфекцій і запалення нігтів на ногах. Проблеми з нігтями можуть свідчити про інших медичних умовах.
 • Псоріаз: це хронічне автоімунне захворювання шкіри, яке прискорює ріст клітин шкіри. Цей швидкий ріст призводить до товстої, червоній шкіри з сріблястим лусках. Існує кілька різних типів псоріазу. Псоріаз іноді може мати схожість з екземою.
 • Розацеа: Розацеа викликає почервоніння обличчя. Невеликі, заповнені гноєм шишки часто з’єднання при розацеа.
 • Рак шкіри: найбільш поширеними формами раку шкіри є базально-клітинна карцинома (BCC), меланома і плоскоклітинна карцинома (SCC). Раннє лікування може дозволити більшість ракових захворювань шкіри.
 • Оперізувальний лишай: ця вірусна інфекція впливає на нервові закінчення і викликає хворобливу висип. Хоча шкіра очищається через кілька тижнів без лікування, рекомендується втручання для прискорення одужання та запобігання тривалої болю, оніміння і свербіння після того, як хвороба зникла. Оперізувальний лишай може також потенційно пошкодити очі.
 • Бородавки: це заразні, доброякісні наростання шкіри, які з’єднання є, коли вірус заражає верхній шар шкіри. Бородавки можуть вказувати на основну проблему з імунітетом, але вони часто зникають без лікування. Дерматолог може використовувати різні процедури для видалення постійних бородавок.