Як відомо, дуже часто болі в спині виникають через погану постави і зносу суглобів і кісток. Але не варто недооцінювати і вплив на наше фізичне здоров’я наших емоцій.
Коли ми на протязі довгого часу змушені переносити стреси, нервове напруження і занепокоєння, наша спина починає відчувати підвищене навантаження.
Щорічно 16 жовтня в світі відзначається Всесвітній день хребта. В цей час медики організують конгреси і публікують нові дослідження з цієї тематики.
Негативні емоції людини, стреси і напругу, що нагромадилася безпосереднім чином пов’язані з болями в спині. Саме це стане темою нашої сьогоднішньої розмови.
Емоції і біль в спині
Дуже часто хронічний стрес, що придушуються страхи і не знаходить виходу нервову напругу (не важливо, чи пов’язані вони з особистим життям людини або його роботою) знаходять відображення на його фізичнім стані.
Наприклад, розвивається синдром роздратованого кишечника або з’являються проблеми з хребтом.
Напевно тобі захочеться дізнатися, чим саме обумовлена ця на перший погляд дивний взаємозв’язок. Як емоційні проблеми людини можуть впливати на здоров’я хребта?
Хребет і нервова напруга
Наш хребет знаходиться у вертикальному положенні і змушений нести на собі навантаження ваги нашого тіла. При цьому хребетний стовп з’єднаний з великою кількістю складних кісток і суглобів, які всі разом утворюють скелет, загальну для всіх хребетних структуру.
Наш хребет — головна вісь нашого тіла, від якої залежить стан інших м’язів і кісток. Завдяки йому ми живемо і здатні переносити багато тяготи життя. До останніх, на жаль, можна додати і вантаж негативних емоцій і переживань.
Не варто забувати, що негативні емоції викликають зміну нашого метаболізму.
Вони позначаються на гормональному фоні людини і нейротрансмітерів. Через них підвищується рівень кортизолу в крові, частішає серцевий ритм. Все це впливає на роботу всіх наших органів.
Життєдіяльність нашого організму прискорюється, через що наша мускулатура напружується. Це викликає порушення функцій нервів і зв’язок.
Наш хребет виявляється не готовим до подібних змін, цим і пояснюється взаємозв’язок емоційних потрясінь і болів в спині, шиї або попереку.
Сьогодні ми розглянемо докладніше, як саме ті чи інші проблеми провокують виникнення болю в різних відділах хребта.
Болі в шийному відділі хребта
Болі в спині не обмежуються больовими відчуттями в попереку. Дуже часто людей турбують саме болю в шийному відділі хребта.
Саме тут розташовані хребці С1 — С7, перший з яких також називають Атлантом. Саме він підтримує нашу голову і відповідає за рівновагу нашого тіла.
Для того, щоб ці хребці були здорові, наші рухи повинні бути гармонійними і збалансованими. М’язи шиї повинні бути досить гнучкими і рухливими. В цьому випадку болі нас не стануть турбувати.
На жаль, саме ця область хребта найчастіше страждає через стреси на роботі і нервового напруження, від пережитих нами тривог і хвилювань.
Щоб впоратися з болем, спробуй зустрічати щоранку спокійно, постарайся відчути спокій і рівновагу в навколишньому тебе життя.
Також тобі на допомогу прийдуть такі плавні й акуратні вправи, як, наприклад, обертання головою або плечима.
Болі в області грудної клітини
В області грудної клітини розташовуються хребці D1-D12, саме вони і складають більшу частину нашої спини. Саме в цій зоні розташовано наше серце.
Саме грудний відділ хребта найбільше страждає від випробовуваних нами емоцій.
Яким чином пережиті нами емоції впливають на цю частину спини? Це зовсім не так складно, як може здатися на перший погляд:
Смуток, занепад сил і поганий настрій змушують нашу спину нахилятися вперед. Погляд таку людину, як правило, також спрямований вниз.
Фізична активність при цьому обмежується, ми проводимо багато часу сидячи, голова нахиляється вперед. У цьому випадку функції діафрагми також виявляються обмеженими.
Вага емоції нам стає не під силу, наше дихання сповільнюється, з’являються порушення кровообігу. Через це можуть виникати головні болі, болі в шлунку або відчуття тяжкості в грудях.
Всі ці неприємні відчуття виникають через неправильну позу і поганий постави. Грудний відділ хребта відчуває підвищене навантаження. У цій ситуації дуже важливо більше рухатися: виходь гуляти на свіжому повітрі, на сонці.
Щоб впоратися з болями в грудному відділі хребта, необхідно стежити за своєю поставою і навчитися давати вихід негативним емоціям.
Болі в попереку
У поперековому відділі хребта розташовані хребці L1 — L5. Вони дуже чутливі до запальних процесів.
Проблеми в поперековому відділі хребта можуть викликати болі в попереку і впливати на роботу таких органів, як нирки і сечовий міхур.
Ця область хребта також досить чутлива до неправильної поставі, через це кістки і суглоби можуть зношуватися.
Що стосується наших емоцій, то поперековий відділ хребта виявляється вразливим перед страхами, нервовим напруженням і депресією.
Дуже часто болі в попереку турбують людей, які занадто багато турбуються про інших і забувають про себе. Вони проводять багато часу на ногах, завантажені тими чи іншими справами, їх постійно турбує відчуття, що вони не встигнуть виконати всі необхідні завдання, що оточуючі залишаться незадоволені, що на самих себе у них при цьому не залишиться часу.
У них часто виникає відчуття, ніби-то спина складається з двох частин. Цю проблему не можна залишати без уваги.
Що потрібно зробити в першу чергу? Насамперед необхідно вести більш спокійне і розмірене життя, приділяючи більше уваги самому собі і своєму здоров’ю. При виникненні проблем необхідно звертатися за консультацією до медичних фахівців.
Постарайся наповнити твоє життя гармонією і приділяй більше уваги емоційній сфері.
Не забувай щодня виконувати ряд спокійних вправ, при виникненні сумнівів звертайся по допомогу до фахівців. Пам’ятай, що болі в спині не повинні позначатися на якості житті.