Як зберегти здоров’я хребта

0
2283

Питання про те, як максимально довго підтримувати здоров’я хребта, уникнути неприємних відчуттів в спині, болі та затерпання, з’являються, коли проблема вже є. Грижі, протрузії, остеохондроз – відносяться до одних з найбільш поширених захворювань людини. При цьому більшість методів лікування не можуть приносити необхідного результату. Фізіопроцедури і сеанси масажу полегшують стан хворого тільки вона певний час, після якого біль повертається. Наша стаття розповість про те, як підтримувати здоров’я з мінімальними матеріальними і тимчасовими витратами.

Анатомічні особливості хребта

Говорячи про будову хребта не можна забувати про те, що це не просто окремий орган, а ціла система. Недоліки в роботі будь-якої її частини призводять до виникнення проблем з кровопостачанням, оніміння та біль у кінцівках, ускладнення в роботі всього вестибулярного апарату, ШЛУНКОВО-кишкового тракту та інших систем. Тіло людини можна порівняти з біологічною машиною, в якій неполадки одного вузла провокують збій інших агрегатів.

Навколо хребетного стовпа знаходяться більшість життєво важливих органів. Його закінчення служить початком головного мозку. Переплетення вузлів нервової системи йдуть від хребтів по всьому тілу людини. Кістки грудної клітки, очеревини і задньої стінки таза прикріплюються до хребта. Тому будь-поворот голови чи тулуба, кожен крок і помах руки не обходяться без участі хребетного стовпа.

Будова цього органу не менш складна, чим його функції. Існує кілька відділів хребта, кожен з яких складається з окремих кісток, сухожиль, хрящів, м’язів, зв’язок, спинномозкової рідини, спинного мозку і оболонки. Навантаження на різні частини хребта розподіляється нерівномірно, тому форму окремих хребців не однакова. Перерахуємо вся 5 відділів хребетного стовпа:

• самий нижній – куприковий;
• далі – крижовий, який включає п’ять хребців, з’єднаний в крижі;
• потім поперековий відділ з п’яти повновагих хребців. Саме на цю частину припадає основне навантаження;
• в районі грудей розташовується грудний відділ, що включає дванадцять хребців. Цей відділ і прикріплені до нього ребра створюють кістяк грудної клітки;
• самий верхній шийний відділ хребта утворює з’єднання єднання між грудьми і головою. До складу цього відділу входити сім хребців.

Для забезпечення рухливості і з’єднання єднання хребців між собою передбачені міжхребетні диски — особливі хрящові прошарки. Прошарок проводити амортизацію динамічних і статичних навантажень. При виникненні проблем диски можуть виділятися, що призводить до появи остеохондрозу. Іноді диски починають випинатися назовні, викликаючи грижі. Також між хребцями знаходяться суглоби, які необхідні для руху хребців.

Щоб хребці міцніше утримувалися в заданому положенні, стовп оточують волокна сполучної тканини. Ці волокна надають стабільність всього хребетного стовпа.

Далі, розташовані на зв’язку, які проводять остаточне зміцнення та стабілізацію хребта. М’язова частина, як корсет утримує хребетний стовп на місці. Проблему з еластичністю і пружністю м’язів роблять хребет вразливим. Щоб проблем зі здоров’ям спини не виникало, м’яка м’язи повинні бути розвинені правильно.

Взаємозв’язок різних систем в організмі людини простежується у роботі м’язів і систем кровотворення. Повноцінне функціонування м’язової тканини залежить від кровообігу. Кров доставляє живильні речовини до м’язів.

Вихід з ладу кожного з перерахованих елементів системи хребта призводить до дисфункції іншого.

Тільки при збалансованості всіх систем можливо досягти еластичності і пружності дисків, що дасть можливість виконувати всі функції і підтримувати здоров’я хребта. Рівновага і гармонія в роботі допомагають правильно працювати всій системі в цілому.

Принципи, які визначають здоров’я хребта

Для здорової spini важливо, щоб кровообіг м’язів, натяг і загальний стан хребта було оптимальним. На основі цього постулату формуються основні принципи здорової spini. Розглянемо їх більш детально:

1. Постійне поліпшення стану кровообігу в позвоночному просторі – диски і хрящі не мають кровоносних судин. Тому повноцінне кровопостачання необхідно всім м’язів, що оточують хребет.
2. Забезпечення плавного витягування хребта – така процедура допомагає прибирати зайве навантаження з дисків. Поступова заміна фізичної праці інтелектуальним призвела до того, що багато хто з нас проводять час на робочому місці в сидячому положенні. Та й загальна активність людини стала менше. Все це призводить до появи зайвої навантаження на хребетний стовп, яка зумовлена обмеженням у рухах.
3. Проведення зміцнення м’яка м’язового корсета — здійснюється для підтримання еластичності. Пружність і здатність м’язів вільно розтягуватися і стискатися, необхідна для вільно руху хребта. Якщо на м’язи починають відчувати проблеми з еластичністю, вся навантаження переходити від м’яка м’язового корсета переходити на диски, зв’язки і хрящі хребта. Зайве напруга веде до сколіозу, грижа.

Для того щоб хребет завжди залишався здоровим, важливо постійно приділяти увагу дотриманню всіх трьох перерахованих принципів. Не існує чудодійних операції, ліки або процедури, після яких спина назавжди буде здоровою. Будь сеанси масажу, різні види фізкультури і гімнастики принесуть короткочасне полегшення. Через певний годину біль у спині повернеться, і треба буде проходити знову.

Як вирішити проблему?

Для сучасної людини важливо, щоб методики оздоровлення, відповідали наступним показниками:

• відповідали всім перерахованим принципам здорової спини;
• підходимо кожному члену родини будь-якого віку;
• займали мінімум часу, не більше 0 хвилин в день.

Виконуючи вправи кожен день, можна дуже швидко отримати потрібний результат і забути про болі в спині. Під час процедури дотримуються всі принципи здорового хребта:

• прокатування чинять тиск на околопозвоночні м’яка зв’язку і забезпечують приплив крові, стан дисків і хрящів поліпшується;
• різнорозмірних ролики проводять плавні розтягування хребців і знімають зайву навантаження на міжхребцеві диски;
• продавлювання покращують еластичність міжхребцевих дисків, стабілізують і тонізують м’яка зв’язку.