Кому показана лікувальна фізкультура?

0
1036
лікувальна фізкультура

Лікувальна фізкультура, являє собою комплекс методів лікування, заснованих на застосуванні фізичних вправ. Під час призначення лікувальної фізкультури фахівець враховує характер захворювання, вік, вагу пацієнта, фізичне і психічне здоров’я.

ЛФК дозволяє поліпшити рухливість суглобів, зменшити біль в опорно-руховому апараті. Також вправи спрямовані на поліпшення обмінних речовин в організмі і поліпшення кровообігу.

Кому рекомендована лікувальна фізкультура?

У переважній більшості випадків курс лікувальної фізкультури призначається за рекомендаціями лікаря в період реабілітації або в якості профілактичного заходу. Лікар зобов’язаний розписати вправи, які підходять пацієнтові, на підставі даних про стан здоров’я пацієнта.

Вплив лікувальної фізкультури — це комплекс строгих і продуманих фізичних навантажень. Розрізняють:

  • тренувальні;
  • спеціальні вправи.

Тренувальні вправи часто призначають з метою профілактики. Основна мета занять — зміцнити й оздоровити імунітет людини. Також на подібних заняттях часто розвивають гнучкість і зміцнюють м’язову систему. Найчастіше тренувальні вправи проводять в санаторіях.

Спеціальні тренування — це продуманий комплекс заходів, спрямований на вплив і поліпшення роботи певної системи. Наприклад, опорно-рухової або серцево-судинної.

Також необхідно відзначити, що вправи лікувальної фізкультури прийнято класифікувати на два види: самостійні активні і пасивні. У першому випадку, пацієнт здійснює вправи самостійно. Пасивні вправи виконує фахівець. Пасивні заняття необхідні пацієнтам, які страждають порушеннями рухової функції.

Лікувальна фізкультура показана людям в період реабілітації або в якості профілактичного заходу. Як було зазначено вище призначення робить лікар. Однак, істотних протипоказань до виконання лікувальної фізкультури немає. Після огляду у терапевта можна приступати до занять.

Чи є місце протипоказань?

Порадьтеся з терапевтом щодо того, чи можна вам відвідувати заняття. Зрозуміло, що строгих протипоказань немає. Але все ж заняття можна проводити в разі:

  • порушення роботи центральної нервової системи;
  • загострення захворювання;
  • при тахікардії;
  • при онкологічних захворюваннях.

Потреба в руховій активності виникає абсолютно у кожної людини. І важливо її задовольнити. Лікувальна фізкультура — відмінний спосіб, щоб зміцнити імунітет і прискорити динаміку одужання!