Мікробна екзема

0
2679

Під мікробною екземою прийнято вважати одне з дерматитных захворювань, яке розвивається повторно на тлі будь-якої хвороби мікробного або грибкового характеру. Якщо при інших типах захворювання піодермія відноситься до різновидів ускладнення, то при мікробній екземі це цілком нормальний стан.

Перебіг хвороби.

У тридцяти відсотків випадків виявляється дерматит мікробного характеру. Проявляється захворювання внаслідок травмування, порізів або виникнення виразок на шкірному покриві.Найчастіше провокують його виникнення інфекції грибкового характеру, лімфостаз або варикоз. Захворювання даного типу може поширюватися в області ніг і рук, бороді і шиї, лобка і живота, у зоні пахв або між пальцями.

Причини виникнення.

До головних причин розвитку цієї недуги є ураженість грибкового або інфекційного характеру, в результаті яких виникає погіршення імунної системи і захисної реакції шкірного покриву. Також є думка, що мікробна екзема має алергічний характер і спадкову схильність.

Симптоматика.

В основному ураженої зоною виступають нижні кінцівки, так як саме там найчастіше є знижений кровообіг. Вогнищеві місця мають висипання великих розмірів. На запалених ділянках шкірного покриву зустрічаються мокнучі області і папули з серозним або гнійним вмістом. Екзема мікробного типу охарактеризовывается великою кількістю гнійних скоринок. Протягом усього періоду хвороби хворий відчуває сильний свербіж.

Діагностування.

Встановлення діагнозу вже проводитися при першому огляді пацієнта. Важливу роль відіграє перебіг хвороби, так як вона проявляється на тлі іншої проблеми. Лікар призначає обстеження, куди входити лабораторне дослідження для встановлення збудника екземи. Цей метод діагностування є одним з важливих, так як після цього призначаються антибіотики.

Лікувальний процес.

Лікування буває двох типів: терапевтичний і медикаментозний.

В якості терапевтичного методу використовують антибактеріальні і антимикозные препарати для місцевого застосування, мазі, березовий дьоготь і фізіопроцедури. Також важливо дотримуватися гігієнічні заходи і дієту гіпоалергенного характеру.

Медикаментозний метод включає прийом седативних препаратів, вітамінів групи В і антигістамінних засобів.