Нетримання сечі у чоловіків

0
583

Чоловіки старше 40 років відчувають різні зміни зі здоров’ям, один з таких симптомів може доставляти безліч проблем. При сміху, напрузі, чханні відбувається мимовільне нетримання сечі, що призводить до дискомфорту. Людина не скаржиться на больові напади, його більше турбує почуття невпевненості, яке з’являється прі не контрольованому випущенні сечі і слабкості сечового міхура.

У медичній практиці розрізняють нетримання сечі у чоловіків з різних причин таких основних видів:

 • імперативне;
 • після завершення сечовипускання;
 • при переповненні обсягів сечового міхура;
 • стресовий;
 • ургентне.

У кожному з цих випадків рекомендується застосовувати підгузники для дорослих, щоб виключити дискомфорт і поява характерного запаху. Вони випускаються для чоловіків і жінок, лежачих хворих, а також літніх людей.

Які причини нетримання сечі в зрілому віці?

Ускладнення стану здоров’я чоловіків старше 40 років включають різні види нетримання, які поширені в цьому віці. Цьому сприяє підвищена активність, а також мимовільне стискання сфінктера.

Викликають нетримання у чоловіків причини цього дискомфортного стану можуть включати найрізноманітніші чинники.

 • Гіперактивність призводить до гострих позивам, що провокує до сечовипускання навіть у випадку, коли людина і не потребує цього.
 • Інфекції сечостатевих шляхів або камені в нирках також викликають гостре роздратування сечового міхура і позиви до сечовипускання.
 • Проблеми з передміхурової залозою також можуть викликати підтікання при переповненому сечовому міхурі.
 • Надмірна вага, лікування деякими лікарськими засобами, наприклад, з групи діуретиків, збільшує ризики.
 • Набряк простати зі збільшенням розмірів самої передміхурової залози перешкоджає нормальному відтоку сечі.
 • Стресові ситуації, почуття страху, захворювання нервової системи безпосередньо впливають на здоров’я і поява проблем з сечовипусканням.

Види нетримання сечі у дорослих

Різні випадки з цією патологією виникають на тлі перенесених захворювань, травм, нервового потрясіння. Серед найпоширеніших видів нетримання сечі у дорослих чоловіків можна відзначити наступні клінічні стани.

Ургентне нетримання — настає після різкого позиву, за яким слід мимовільне випускання сечі. Крім характерних причин, зазначених вище, це може бути ускладненням неврологічних хвороб, уражень мозку, включаючи перенесений інсульт, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, Альцгеймера.

Переповнення сечового міхура буває постійним і періодичним, наприклад, в холодний сезон. Цей стан також розвивається при наявності перешкоди для потоку сечі.

Стресовий нетримання часто з’являється після того, як людина чхає, кашляє, сміється, також після підйому тяжкості. Часто цей вид зустрічається після операції з приводу патології передміхурової залози.

Консультація лікаря необхідна на будь-якому етапі розвитку патологічного процесу. Уролог проведе обстеження, поставить діагноз, призначить необхідне лікування. Зміцнити м’язи тазу допоможуть спеціальні вправи. Обов’язковий догляд включає вбирає засіб TENA, яке допоможе поліпшити спосіб життя і змінити його на краще. Читайте також інші наші статті на цю тематику, щоб всебічно ознайомитися з рішенням цієї проблеми.