НОРМА ГЕМОГЛОБІНУ І ВІДХИЛЕННЯ ВІД НЕЇ

0
2298

Крім такої «художньої» функції, гемоглобін переносить молекули кисню, насичуючи тим самим абсолютно всі органи людського організму.

При вимірюванні кількості гемоглобіну вважають скільки грам доводиться на літр, в нормі цей показник становить 125-135 г / л. Перевірити рівень гемоглобіну дуже просто: достатньо здати загальний аналіз крові.

Високий гемоглобін

Підвищення рівня гемоглобіну також таїть в собі цілий ряд небезпек. Фізіологічно підвищений гемоглобін пов’язаний зі збільшенням числа еритроцитів, що згущають кров і призводить до утворення тромбів. У групі ризику завзяті курці, люди, які вживають недостатню кількість рідини і з’їдають багато м’яса.
Густа кров — це не тільки ризик тромбозу, але і підвищена ймовірність виникнення інсультів та інфарктів. Оскільки наслідки можуть бути досить серйозними, пацієнту рекомендується переглянути свій спосіб життя, виключити шкідливі звички, займатися спортом і дотримуватися збалансованої дієти. Якщо рівень гемоглобіну перевищується 150-160 г / л, то лікар може запідозрити наявність хронічного лейкозу. Це доброякісна пухлина, яка, тим не менш, не можна залишати без уваги. Гемоглобін може підвищиться після перебування в гористій місцевості і включення в раціон продуктів, багатих на залізо. Якщо його рівень підвищений незначно, слід провести повторний аналіз для уточнення діагнозу.

Низький гемоглобін

Як показує лікарська практика, найчастіше спостерігається саме зниження показників. Якщо гемоглобін знижений, лікар повинен запідозрити наявність у хворого залізодефіцитної анемії. При зниженні гемоглобіну до рівня 110-90 г / л анемія діагностується в дев’яноста випадках зі ста. Слід пам’ятати, що анемія сама по собі — ще не хвороба, а лише причина багатьох крововтрати, яка може бути симптомом різних захворювань, серед яких зустрічаються:
— геморой;
— гастрит;
— виразка дванадцятипалої кишки;
— внутрішні кровотечі.
Крім того, на рівень гемоглобіну впливає спосіб життя: вегетаріанство, використання зубних протезів, вагітність і грудне вигодовування.
Рівень гемоглобіну знижується у жінок перед менструацією. Якщо відхилення від норми незначне, лікар запропонує здати її один аналіз через деякий час. При підтвердженні результатів, хворому пропонується пройти додаткове обстеження, щоб уточнити діагноз. Як правило, діагностика включає в себе перевірку рівня вмісту в організмі вітамінів групи В і рівень сироваткового заліза. Найчастіше дефіцит гемоглобіну виявляють у вагітних жінок, що обумовлюється підвищенням вмісту води в крові у майбутніх мам. Цей процес можна легко пояснити: відбувається збільшення обсягу плазми, за рахунок чого еритроцити розлучаються, але абсолютна їх кількість залишається колишнім. При цьому питома кількість еритроцитів може знизитися, що показується в результатах аналізів у вигляді зниженого гемоглобіну, але таке його зниження не несе ніякої небезпеки.