Операції при гастроінтестинальних стромальних пухлинах ШКТ

0
1109

Операція при захворюванні

Хірургічна операція — найбільш ефективний метод лікування гастроінтестинальних стромальних пухлин ШКТ. Вона може виконуватися різними способами і в більшості випадків гарантує одужання пацієнта.

Особливості хірургічного лікування

Для лікування ГИСО використовують таргетну терапію і хірургічне лікування. Прийом препаратів не має сильного впливу на пухлину, він використовується як допоміжний захід для запобігання рецидивів. Хірургічна операція, навпаки, дозволяє позбутися від новоутворення і при відсутності метастазів дає можливість повного одужання. В залежності від обсягів ураження шлунка, роблять його часткове або повне висічення.

Якщо розміри пухлини невеликі, використовуються лапароскопічні операції без розтину черевної стінки за допомогою спеціального ендоскопічного обладнання. Вкрай важливо, щоб операцію проводили в сучасній клініці досвідчені лікарі. Від цього багато в чому залежить успіх лікування.
Операція при захворюванні

Гастроінтестинальні стромальні пухлини ШЛУНКОВО-кишкового тракту складають не більше 1 % від усіх онкозахворювань ШКТ. Найчастіше подібні новоутворення діагностуються у хворих старше 60 років.

Гастроінтестинальні стромальні пухлини зазвичай утворюються в шлунку, рідше зустрічаються в кишечнику і стравоході. Їх метастази поширюються по кровоносних судинах в легені, кістки і печінку. Розміри в діаметрі можуть складати більше 10 див.

Причинами утворення ГИСО є мутація в генах KIT або PDGFRA.

У більшості випадків ці пухлини не мають виражених симптомів. До місцевих ознак відносять:

  • труднощі при ковтанні їжі;
  • зниження апетиту і маси тіла;
  • здуття живота, частий метеоризм;
  • швидке насичення;
  • кров у калових масах;
  • нудоту і блювоту;
  • швидку стомлюваність.

Найбільш ефективним методом лікування ГИСО є хірургічна операція. Залежно від показань, лікар вибирає найбільш оптимальний метод проведення операції в кожному конкретному випадку.

Операція з видалення гастроінтестинальної стромальной пухлини ШКТ може проводитись різними методами:

Видалення частини шлунка, ураженої пухлиною, через проколи з допомогою спеціальних зшиваючих апаратів.
Поздовжня резекція шлунка з частиною, ураженої пухлиною, через проколи з допомогою спеціальних зшиваючих апаратів.
Видалення 2/3 шлунка з пухлиною, а також накладення соустья шлунка з 12-палої або тонкої кишкою через проколи або розріз з допомогою спеціальних зшиваючих апаратів.
Видалення частини шлунка з пухлиною з накладенням соустья стравоходу зі шлунком через проколи або розріз з допомогою спеціальних зшиваючих апаратів.

Пацієнт перебуває в стаціонарі 2-3 дні, а потім спостерігається у лікаря і регулярно проходити обстеження. Іноді використовують додаткову медикаментозну терапію.

Протипоказанням для проведення операції є занадто важкий стан пацієнта, наявність коагулопатії, а також розвиток важкої супутньої патології в стадії декомпенсації.
Підготовка до операції

Перед хірургічним втручанням необхідно стандартний обстеження, а також КТ органів черевної порожнини з контрастом і органів грудної клітки. Підготовка включає проведення гастроскопії, УЗАС вен нижніх кінцівок. Пацієнт проходити консультацію у онколога. Рішення про проведення операції приймається на онкоконсиліумі.
Реабілітація після операції

Після операції пацієнт перебуває в стаціонарі 2-3 дні, у разі проведення проксимальної резекції шлунка — 5-6 днів.

Протягом наступних 2-3 тижнів він повинен вживати тільки протерту їжу, а також приймати спеціальні препарати — блокатори протоновой помпи. Далі режим харчування може бути загальним.

Обстеження потрібно проходити через 3, 6, 9 та 12 місяців після проведення операції. Далі кожен рік.