1. Для повної оцінки здоров’я дитини необхідно заздалегідь пройти консультації всіх лікарів. Це можливо здійснити в поліклініці або в період днів відкритих дверей.
2. Навчіть дитину дотримуватися режиму.
3. Привчайте дитину до фізкультури. Якщо він часто і довго хворіє, не поспішайте його віддавати в школу. Можливо це краще зробити пізніше — через рік. Обов’язково проконсультуйтеся з цього приводу у вашого педіатра.
4. Слідкуйте за розвитком мови дитини. Він повинний говорити не просто добре, але зв’язно і звучно на слух. Необхідно для цього давати різні завдання. Наприклад: «Піди в дитячу кімнату, знайди там червоний м’яч, віднеси його в кухню, поклади поруч зі стільцем і повернися до мене». Скажіть дитині повторити слова, а потім виконати прохання.
5. Дрібна моторика може допомогти і в навчанні, і в зорово-моторної координації. Тому вміння дивитися на дошку, на якій пише вчитель, і писати самому — хороше досягнення. Для розвитку навичок ідеальним варіантом буде змальовування за зразком геометричних фігур або найпростіших малюнків, а також конструювання, але сам за зразком.
6. Почніть формувати у дитини позитивний образ вчителів і школи. Це досить важливо. Ходити в школу дитина повинна не тому, що він подорослішав (для придбання іншого статусу), але, і щоб навчитися багато чому завдяки працівникам школи — чудовим вчителям, які йому будуть допомагати.
7. Правильний вибір рюкзака складається з деяких важливих моментів — розмір, вага, анатомічна форма, конструкція, правильне розташування на спині, безпеку і міцність матеріалу. Зупиняти вибір на більш комфортний варіант для дитини. Тому досить важливо, щоб зростання і вік відповідав рюкзаку. Оснащення широкими регульованими надплечниками допомагає не перетискати судини і нерві в області шиї і плечей.
Зверніть увагу на присутність додаткових ременів в області талії, а також, щоб рівень прилягання відповідав 10 см від попереку. Звертайте увагу на поставу дитини.
8. Кращим взуттям для школяра є шкіряна, з невеликим каблуком (не більше 2 см). Також бажано присутність у взуття щільного задника. Зверніть увагу, що постійне носіння чешок і кед не передбачено.
9. Підготовка меблів для навчання повинна бути завчасною. Важливо, щоб вона відповідала зростанню дитини (висота стільця визначається по його довжині гомілки). У разі купівлі меблів, де висота стільця не відповідає (дуже високий), стопи краще поставити на лавочку. Сидіти дитина має спираючись на спинку, то зменшується навантаження на хребет. Добре, якщо на рівні попереку на спинці стільця є опуклість. При відсутності такого вигину можливо прикріпити до неї м’яка м’який валик діаметром 5-10 см. А глибина сидіння не повинна перевищувати три чверті довжини стегон.
Якщо край стільця впирається в підколінні ямки, то це погано позначається на кровообіг ніг — м’ясного м’язи одержують достатнє живлення і кров застоюється. Також важливо, щоб за столом не було занадто м’яким яким. А край столу повинний знаходитися на рівні нижньої частини грудей так, щоб відстань від очей дитини, що сидить до поверхні столу було 30 см; між грудьми і столом відстань 2 див.
Зверніть увагу, якщо стіл дуже високий, нахил голови та лівого плеча при листі йде сильно вліво. В низькому варіанті столу все навпаки — підняте плече, а право опущено. Спеціальна підставка для книг допомагає підтримувати голову на достатній висоті і похило до столу, що допомагає перебувати голові на одній лінії з тулубом.
10. Підготовка до школи, безперечно, не зашкодить дитині, але намагайтеся не перенапружуватися дитину нею. Таким чином, всілякі розвиваючі завдання краще проводити у вигляді сюжетно-рольових ігор. Така система навчання буде ефективніше і в радість йому.