Впливає хребет на пам’ять? Болі в спині? Головні болі? Це не вирок!

0
2217
лікування хребта

Сьогодні важко зустріти людину, яка хоча б раз не відчувала болю у спині, відчуття втоми, або його б повністю влаштовувала своя постава.

На жаль, багато людей сприймають всі ці симптоми як неминучість, миряться з цією ситуацією і до лікаря звертаються тільки при різкому загостренні захворювань.

Але це абсолютно неправильна позиція! Дійсно, загальновідомий факт, що з роками у хребта, в силу свого вертикального положення, знижуються функціональні можливості: зменшується рухливість у суглобах хребта, порушується живлення в міжхребцевих дисках. Але ж є способи підтримувати хребет у хорошому функціональному стані!

Адже порушення постави і викривлення хребта – це не тільки косметичний дефект, це цілий ряд симптомів і скарг, з якими можна довго і не завжди успішно лікуватися у різних фахівців. Це і головні болі і запаморочення, і заколисування в транспорті, і нестійке артеріальний тиск, і оніміння в руках, ногах, і прояви вегетосудинної дистонії, і гіперактивність у дітей, і зниження пам’яті, і Х-подібна форма ніг, і порушення прикусу та багато-багато іншого.

Найчастіше болі, дискомфорт, та погана постава мають причини, усунення яких призводить до тривалого хорошому самопочуттю.

З допомогою абсолютно безпечних методик, таких як комп’ютерна оптична топографія(апарат ТОДП) і електроспондилографія, можна визначити ці причини. За допомогою першого методу визначається форма хребта. Це дуже важливий момент. Навіть якщо у пацієнта боль в спині на тлі виявлених гриж (або протрузій), то в лікуванні важливо не стільки лікувати ці грижі (протрузії), а коригувати причини їх появи. Наприклад, при грижах попереково-крижового відділу ми дуже часто зустрічаємо сильно виражений поперековий прогин. Саме з-за нього виникли проблеми з дисками. І саме в цьому випадку важливо не тільки призначить медикаментозне лікування та фізіотерапію, а підібрати вправи, укладання на валику, навчити правильно сидіти і лежати, щоб нормалізувати поперековий прогин. Вісь тоді пацієнт тривалий час відчувати себе здоровим.

Другий метод – електроспондилографія – це експрес-метод визначення функціонального стану хребта і причин болю в спині. Тобто за кілька хвилин можна відповісти на основне питання – болі виникли з-за напружених м’язів, з-за «зміщення» хребця, або із-за проблем в міжхребцевого диска.

Плантограф, для визначення ступеня плоскостопості

Метод біологічного зворотного зв’язку (БЗЗ). Після зайняти на «Міотренажер» збільшується обсяг рухів у суглобах; поліпшується м’язове почуття; підвищується скорочувальна здатність м’язів; формуються рухові навички (маніпуляційна функція кісті, правильна постава, покращилася ходу).

Застосування сучасних методик лікування, які практично не мають протипоказань, дозволяють також максимально зменшити медикаментозну терапію. Це і сучасна загальна магнітотерапія (застосовується навіть при онкології), це тейпування, методики мануальної терапії, сухого витягнення.