ВИДИ РУБЦІВ, РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЇХ ЛІКУВАННЯ І КОРИГУВАННЯ

0
3172
Рубці

Рубець — це щільне, добре помітне утворення, що виникло в результаті пошкодження шкірного покриву. Існує кілька поширених типів рубців, вид яких залежить від специфіки травми шкіри, а так само від процесу загоєння.
Найчастіше застосовується така специфікація рубців:

Нормотрофіческій рубець.

Даний вид рубців досить швидко «дозріває», біліє і заживає. Він майже не деформує шкіру, знаходиться в одній з нею площині. Рухливість тканин залишається незмінною. Тому подібні рубці не вимагають особливих втручань, вони не завдають дискомфорт і малопомітні.

Атрофічний рубець.

Цей вид рубців виникає після загоєння різних запалень (герпесу, вугрової хвороби). Після загоєння шкіри, яке зазвичай пов’язано з травмою, на пошкодженій ділянці з’являються характерні поглиблення. Дані поглиблення відбуваються внаслідок нестачі тканин дерми на місці рубця.
У боротьбі з цими рубцями можуть допомогти: антибактеріальні мазі, мазі що регулюють кровообіг, що розріджують тканини та інші.
Допоможе так само і лазерна терапія, мезотерапія, зволоження.

Гіпертрофічний рубець.

Даний вид рубців можна охарактеризувати, як «плюс-тканини». Це означає, що збільшується обсяг тканини по відношенню до пошкодження. Збільшується також і термін «дозрівання» рубців. Часто люди, які не розуміються в подібній темі, через цих двох чинників думають, що це келоїдний шрам, а з ним вже не можливо нічого зробити. Але це не так.
Гіпертрофічний рубець виникає через появу зайвої кількості колагену і нестабільного процесу загоєння. В усуненні даних шрамів допоможуть ін’єкції гіалуронової кислоти і колагену, лазер і інші методи, які допомагають зменшити рубець. Тобто необхідно згладити шкірний рельєф, підняти або опустити заважає освіту щодо шкірного покриву.

Келоїдних рубець.

Цей вид рубців дуже хворобливий, його площа перевищує площу пошкодженої ділянки. Але найгірше, що рубець може збільшуватися в розмірах. Іноді його зараховують до псевдоопухолевих захворювань. Келоїдних рубець викликає сильний біль і свербіж, поколювання. Його зовнішній вигляд характеризується натягнутість, здуттям і яскраво-червоним кольором. Єдиного підходу до лікування таких рубців не існує, усувати їх дуже важко. Виходити слід від конкретного випадку, так само хорошою ідеєю буде звернення до фахівця. Зазвичай застосовують такі засоби і методи: зрізування, висічення, тиск, рідкий азот, рентгенотерапія, ін’єкції глюкокортикостероїдів і багато іншого. Універсального і ефективного препарату, на жаль, не існує. Варто пам’ятати, що позбутися від шраму зовсім вийде. Після порівняння рельєфу шкіри залишиться текстура і відтінок травмованого ділянки. Тканини вже піддалися зміні, тому повна коригування не можлива. Однак відбувається поступовий розвиток косметології, а це значить, що в майбутньому ми зможемо забути про рубцях. Але, а поки, за допомогою правильного догляду та відновлювальної терапії можна зробити рубці малопомітними і безболісними, що не заподіюють дискомфорт.